hamburger icon
close menu icon

Kredyt Ekologiczny – FENG | BGK

image
Dla kogo: mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa oraz small mid-caps, mid-caps z terenu całego kraju
Wsparcie: Intensywność wsparcia uzależniona jest od lokalizacji i wielkości przedsiębiorstwa oraz typu przedsięwzięcia i może wynieść od 30% do 85% kosztów netto
Data składania wniosków: 2024-04-25 - 2024-07-25

Cel konkursu

Celem konkursu jest zwiększenie efektywności energetycznej prowadzonej działalności gospodarczej poprzez modernizację infrastruktury.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

- mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa działające w województwach Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, potwierdzone wpisem do odpowiedniego rejestru, ujawnionym najpóźniej w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie
- duże przedsiebiorstwa small mid-caps (≤499 pracowników) i mid-caps (≤3000 pracowników)

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

  • termomodernizacja budynków (np. docieplenie ścian, fundamentów, dachów, wymiana lub modernizacja stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja systemów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji)
  • wymiana lub modernizacja maszyn/urządzeń/linii technologicznych na efektywniejsze energetycznie,
  • zakup i instalacja systemów zarządzania energią, systemów sterowania mających na celu obniżenie poboru energii,
  • wymiana oświetlenia na energooszczędne,
  • instalacje OZE i magazyny energii

WAŻNE

Przedsiębiorstwo musi posiadać zdolność kredytową. Obligatoryjnym załącznikiem do wniosku jest promesa kredytu ekologicznego lub warunkowa umowa kredytu ekologicznego z banku kredytującego.

Realizacja przedsięwzięcia musi zostać poprzedzona przeprowadzeniem audytu energetycznego, który będzie uzasadniał potrzebę i zakres wprowadzanych rozwiązań. Audyt energetyczny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego jest obligatoryjny. Audyt efektywności energetycznej jest fakultatywny.

Warunkiem dostępu będzie uzyskanie oszczędności energii na poziomie co najmniej 30% w odniesieniu do obszaru podlegającego zakresowi projektu.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda